Konkurs Aktorskiej Interpretacji - KTO ŚPIEWA W II ETAPIE

Po konkursowych eliminacjach wiadomo już, kogo zobaczymy na scenie Impartu w II Etapie Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki - już 23 marca!


W tym roku po raz trzeci w historii Przeglądu Konkurs ma charakter międzynarodowy. Nie wymagamy śpiewania wyłącznie w języku polskim, nadal obowiązuje Kanon Piosenki Aktorskiej. W ramach eliminacji w I etapie, czyli przesłuchań wykonawców (bez udziału publiczności), Rada Artystyczno-Programowa dopuszczała możliwość wyboru uczestników II etapu również na podstawie nadesłanych nagrań DVD.

Zgodnie z regulaminem, Rada Artystyczna może nominować uczestników do udziału w II etapie, kierując się ich dokonaniami artystycznymi, a polskie i zagraniczne państwowe szkoły teatralne mogą rekomendować swoich studentów do II etapu.

W tej edycji Przeglądu do konkursu zgłosiło się 115 uczestników, 22 osoby skorzystały z możliwości przysłania DVD. Eliminacje odbyły się w  dniach 26 i 27 lutego 2012 na Małej Scenie Teatru Muzycznego Capitol.

Rada Artystyczno-Programowa PPA (w składzie Kinga Preis, Jacek Bończyk, Jacek Borusiński, Mariusz Kiljan, Krzysztof Mieszkowski, Leszek Możdżer, Jerzy Satanowski, Bogusław Sobczuk, Cezary Studniak) oraz Konrad Imiela – dyrektor artystyczny PPA i Joanna Śliwa – główny producent PPA postanowili zakwalifikować do II Etapu następujące osoby:

1.    Aga Bogdan, Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław
2.    Justyna Chowaniak, Warszawa
3.    Michał Czaderna, PWST Wrocław, Wydział Aktorski
4.    Matylda Damięcka, Teatr Praga i Teatr Scena Prezentacje, Warszawa
5.    Marta Dzwonkowska, Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław
6.    Lena Hribar, AGRFT (Akademija za gledališče, radio, film in televizijo / Akademia Teatralna, Radiowa, Filmowa i Telewizyjna), Lublana, Słowenia
7.    Marcin Januszkiewicz, Teatr Współczesny, Warszawa
8.    Patrizia Jurinčič, AGRFT (Akademija za gledališče, radio, film in televizijo / Akademia Teatralna, Radiowa, Filmowa i Telewizyjna), Lublana, Słowenia
9.    Marta Jarczewska, PWSFTViT Łódź
10.    Monika Kępka, PWST Kraków
11.    Marta Konik, PWST Wrocław, Wydział Lalkarski
12.    Małgorzata Krawczenko, Akademia Teatralna, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku
13.    Paulina Korthals, Akademia Teatralna w Warszawie
14.    Michał Kosela, PWST Wrocław, Wydział Aktorski
15.    Maciej Maciejewski, Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław
16.    Marcin Mroziński, Teatr Roma, Warszawa
17.    Eugenia Natanowa, SPbGATI (Санкт-Петербурская государственная академия театрального искусства / Sankt-Petersburska Państwowa Akademia Sztuki Teatralnej), Petersburg, Rosja
18.    Piotr Osak, Akademia Teatralna, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku
19.    Jakub Pawlak, Uniwersytet Łódzki
20.    Zespół Poprzytula w składzie: Alicja Kalinowska (śpiew), Maciej Zakrzewski (fortepian), Kuba Mitoraj (gitara), Grzegorz Posłuszny (gotara basowa), Opole / Wrocław
21.    Anna Przygoda, Akademia Teatralna, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku
22.    Albert Pyśk, PWSFTViT, Łódź
23.    Anna von Schrottenberg, Berlin, Niemcy
24.    Karolina Skrzyńska, Uniwersytet Jagielloński, Kraków
25.    Marcin Sosiński, PWST Wrocław, Wydział Lalkarski
26.    Pola Trąbińska, Policealne Studium Jazzowe, Warszawa
27.    Patrycja Zisch, Uniwersytet Warszawski
28.    Mateusz Weber, Akademia Teatralna w Warszawie
29.    Magdalena Woźniak, PWSFTViT, Łódź
30.    Łukasz Wójcik, PWST Kraków

WIĘCEJ O UCZESTNIKACH II ETAPU PRZECZYTASZ TU

Tak jak rok temu, i tym razem II Etap Konkursu odbędzie się w pierwszym dniu Przeglądu, 23 marca w CS Impart, ul. Mazowiecka 17. Późnym wieczorem tego samego dnia dowiemy się, kogo Rada Artystyczna zakwalifikowała do Finału.

Finaliści zostaną we Wrocławiu przez cały tydzień, uczestnicząc w warsztatach mistrzowskich pod kierunkiem Marcina Przybylskiego i Olgi Szwajgier, otrzymają też wejściówki na koncerty i spektakle PPA.

Finał Konkursu będzie miał miejsce w Sali Koncertowej Radia Wrocław w dniu 30 marca 2012. Finaliści zaprezentują się w pierwszej części koncertu. Reżyserować ich występ będzie Marcin Przybylski, kierownictwo muzyczne obejmie Andrzej Perkman. Scenografię projektuje Michał Hrisulidis.

 

 


 


KANON PIOSENKI AKTORSKIEJ

Spośród trzech piosenek przygotowanych na eliminacje jedną należy wybrać ze spuścizny następujących twórców: Jacques Brel, Bertolt Brecht, Nick Cave, Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Tom Waits, Kurt Weill, Włodzimierz Wysocki lub z repertuaru Edith Piaf.